SPECIALIST ACHIZIȚII PUBLICE

SPECIALIST ACHIZIȚII PUBLICE - BUCUREȘTI

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice profil construcții civile/ instalații/ similar;
  • Experiență de minim 2-3 ani în achiziții în cadrul proiectelor de construcții civile, industriale și rețele de apă/canalizare ;
  • Experiență în proiecte privind achiziții publice;
  • Capacitate de analiză, evaluare și sinteză;
  • Foarte bune cunoștinte de utilizare a programelor Microsoft Office și AutoCad ;
  • Cunoștinte tehnice în domeniul construcțiilor civile, industriale și infrastructură;
  • Capacitatea de relaționare cu furnizoriisi de menținere de bune relații de colaborare

Descrierea jobului :

Responsabilități:

  • Emite cereri de ofertă către furnizori/subantreprenori, compară ofertele de preț;
  • Identificarea, evaluarea și selectarea potențialilor furnizori;
  • Negocierea contractelor de furnizare/actelor adiționale cu furnizorii;
  • Negocierea prețurilor de achiziție;
  • Identificarea detaliilor tehnice ale produselor/materialelor/echipamentelor;
  • Expedierea și urmărirea comenzilor de aprovizionare până la recepția finală;
  • Răspunde pentru calitatea și cantitatea produselor achiziționate;
  • Gestionarea eficientă a stocurilor;

Actualizarea bazei de date și  corespondența cu furnizorii / subantreprenorii.