PROJECT MANAGER

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de preferat profil constructii drumuri/constructii civile
  • Abilitati excelente de organizare, prioritizare, coordonare a activitatilor si relationare cu echipele si clientii
  • Cunostinte solide de MS Office (Word, Excel, Power Point, Microsoft Project);
  • Experienta in proiecte constructie infrastructura rutiera mare – Drumuri nationale/Drumuri expres/Autrostrazi
  • Disponibilitate pentru deplasari nationale, in functie de locatia proiectului;
  • Permis auto categoria B;
  • Limba engleza nivel mediu/avansat;

Descrierea jobului

  • Elaboreaza planul de proiect (identifica sarcinile, planifica activitatile, identifica activitatile critice, evalueaza necesarul de resurse materiale, financiare si umane pentru derularea proiectului); planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza proiectele si resursele alocate;
  • Realizeaza, impreuna cu echipa desemnata de proiect, graficul de executie al proiectului tinand cont de etapele de executie si de resursele disponibile;
  • Dezvolta, detaliaza cerinte si bugete pentru proiectele coordonate;
  • Reprezinta compania in relatia cu clientii si beneficiarii proiectelor, asigurand controlul calitatii si al executiei;
  • Conduce sedintele de analiza interna cu echipa de proiect si coordoneaza sau pregateste, dupa caz, materialele necesare;
  • Isi asuma responsabilitatea pentru progresul proiectului, pentru utilizarea resurselor si initiaza masuri corective ori de cateori este necesar;
  • Intocmeste situatii de lucrari/progres proiect
  • Coordoneaza evidenta cantitativa si verificarea calitatii produselor si serviciilor livrate fata de prevederile contractuale, urmarind incadrarea in termene si buget;
  • Intocmeste documentele livrabile in conformitate cu procedura interna de management al proiectelor;
  • Comunica membrilor echipei de proiect sarcinile care le revin;
  • Intocmeste necesarul de resurse (materiale, financiare si umane) pentru derularea proiectului;
  • Intocmeste impreuna cu echipa proiectului, planul de executie al proiecului;
  • Realizeaza impreuna cu echipa de management de proiect lista de riscuri si stabileste planul de raspuns la risc;
  • Coordoneaza executia activitatilor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
  • Coordoneaza echipa de proiect in realizarea activitatilor si gestioneaza eventualele conflicte intre membrii echipei;
  • Verifica si aproba situatiile de lucrari emise de subcontractori si aproba plata facturilor catre acestia;
  • Respecta normele de calitate, protectia mediului si securitatea muncii, conform legislatiei in vigoare si clauzelor contractuale;
  • Intocmeste dosarul proiectului care contine toate documentele generate in cadrul proiectului, de la documentatia tehnica, documentele livrate in cadrul proiectului, corespondenta purtata pe perioada derularii proiectului, inregistrarile efectuate in conformitate procedura de lucru.

Total Business Land este o companie dinamica, cu o activitate in permanenta dezvoltare, prezenta pe piata serviciilor de consultanta profesionala in urmatoarele domeniii:

- Topografie si cadastru general
- Servicii si studii de mediu
- Arheologie preventive si studii istorice
- Proiectare urbanistica
- Servicii de consultanta in inginerie si dezvoltarea proiectelor
- Servicii land management

Înțelegem importanța datelor personale și de aceea, pentru scopul de a vă putea oferi un răspuns cu privire la mesajul de contact pe care îl trimiteți, vom procesa datele dumneavoastră personale: nume, prenume, adresa de e-mail și numărul de telefon (mobil). Datele dumneavoastră nu vor fi procesate în niciun alt scop, decât cu consimțământul dumneavoastră prealabil. Pentru a putea procesa datele mai sus menționate avem nevoie de consimțământul dumneavoastră expres în acest sens.

Îți vom păstra datele personale atât timp cât este necesar pentru definitivarea în cadrul organizației noastre a postului pentru care ai aplicat, dar nu mai mult de 2 ani de la data colectării datelor, după care datele tale personale, inclusiv datele incluse în CV vor fi șterse/distruse/neutralizate din evidențele noastre.