OPERATOR DRONĂ / OPERATOR ECHIPAMENTE TERMOGRAFIE

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Descriere: Scopul principal al postului este realizara activităților de scanare și filmare prin intermediul  dronelor și analizarea/prelucrarea imaginilor obținute.

Responsabilități:

  • Utilizarea și mentenanța dronelor și a echipamentelor anexe
  • Utilizarea de softuri specializate pentru a realiza zboruri aeriene cu drone
  • Utilizarea de softuri specializate pentru a procesa datele colectate cu drone
  • Prelucrarea digitală a fotografiilor și filmărilor (editare foto și video digitală)
  • Colectarea informațiilor necesare desfășurării zborurilor
  • Participarea la activitățile de promovare realizate de firmă (campanii promoționale, prezentări, târguri, etc.)

Abilități și competențe necesare:

  • Experiența în lucrul cu drone
  • Student an terminal sau entry level, de preferință cu studii tehnice sau agricultură
  • Orice fel de experiență cu softuri de procesarea a datelor obținute cu drone: DroneDeploy, Pix4D, PrecisionMapper, Event, Premiere Pro
  • Cunoștinţe de utilizare a pachetului Office pentru diverse aplicații necesare desfășurării activității
  • Cunoștințe de limba engleză nivel mediu

Candidatul ideal:

  • Competențe în domeniul agronomiei, viticulturii sau agriculturii de precizie
  • Competențe în domeniul topografiei
  • Abilități de design grafic
  • Abilități de fotograf sau în special de videograf
  • Deținerea unui permis de conducere categoria B de peste 1 an în vederea deplasării la nivel național în perioada realizării scanărilor aeriene
  • Capacitatea de rezolvare a sarcinilor/problemelor
  • Capacitatea de învățare, dezvoltare continuă și deschiderea către nou
  • Dedicare și implicare
  • Flexibilitate și adaptabilitate, multitasking
  • Capacitatea de a planifica şi organiza propria activitate

Descrierea companiei:

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.
Suntem o echipă de consultanți cu competențe pluridisciplinare și cu o experiență de nivel internațional în cadrul unor proiecte industriale de cea mai înaltă complexitate. Experiența noastră precum şi ariile de expertiză complementare pe care le acoperim ne permit să îndeplinim obiectivele de business identificate împreună cu clientul. Configurăm echipe de experţi în domenii specializate, cu înalta expertiză naţională sau internaţională. Adaptăm specificul echipelor la industrii cu înaltă specializare. Mobilizăm echipe multidisciplinare care pot realiza obiective complexe şi strategiile clientului pe termen mediu şi lung.

TOP