INGINERI TOPOGRAFIE & CADASTRU ORADEA

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Dacă ai absolvit studii superioare în domeniu și dorești să faci pasul următor în carieră, să te formezi într-un mediu dinamic în care vei folosi tehnica cea mai avansată și vei fi implicat continuu în noi și noi proiecte, te așteptăm în echipa noastră!

Candidatul ideal:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experiență între 2-5 ani în realizarea de lucrări de topografie si cadastru;
  • Abilitati de coordonare echipe;
  • Experienta in desfasurarea lucrarilor de cadastru sistematic/general - cel putin 1 UAT reprezinta un avantaj;
  • Experienta in lucrul cu instrumentele de măsurat specifice activitatii: statia totala, GPS, nivela;
  • Utilizarea softurilor de specialitate;
  • Experienta Carte funciara, buna cunoastere a legislatiei in domeniu;
  • Constiincios, orientat pe înțelegerea și respectarea cerintelelor lucrărilor atribuite si a termenelor limita.

Descrierea jobului:

  • Realizarea de măsuratori în teren utilizând instrumentele specifice;
  • Coordonarea echipelor de lucru atribuite – organizarea, instruirea si indrumarea acestora;
  • Intocmirea documentatiilor tehnice de specialitate - documentatii cadastrale, planuri parcelare, planuri topografice, planuri de situatie, suport cartografic, digitizare imagini fotogrameterice etc.;
  • Realizarea si gestionarea de baze de date pentru inregistrarea sistematica a imobilelor;
  • Interacțiunea cu instituțiile relevante, administrațiile locale și deținătorii proprietăților pentru finalizarea proiectelor la calitatea si termenele stabilite;
  • Evaluare si raportare; urmareste implementarea proiectelor conform planificarii, propune si implemeneteaza masuri preventive si corective pentru ca proiectele sa fie duse la indeplinire conform termenelor, cerintelor privind calitatea si specificatiilor stabilite prin contractele cu beneficiarii.

Descrierea companiei:

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.