INGINER PROIECTARE HIDRO APA-CANAL

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul ideal
Ce ne-am dori sa regasim la tine:
- studii superioare in domeniile construcții hidrotehnice/retele edilitare
- experienta minim 7 ani in proiectarea constructiilor hidrotehnice/retele apa-canal
- cunoasterea și aplicarea reglementărilor legale specifice domeniului
- cunoștințe tehnice în domeniul gospodăririi apelor
- abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;
- capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
- persoana responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa.

Descrierea jobului
Ce va presupune pozitia ta:
- utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;
- utilizare programe specifice de proiectare privind constructii hidrotehnice/apa-canal
- utilizare MS Office la nivel avansat.

Descrierea jobului:
- este implicat in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitatii pentru noi proiecte;
- elaboreaza proiecte hidrotehnice / retele apa canal: planuri de situatii, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantitati;
- intocmeste documentatiile pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor de la institutiile competente in vederea avizarii proiectului;
- gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale: proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare;
- acorda asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor: participarea la faze determinante, modificari ale proiectelor si intocmirea dispozitiilor de santier;
- efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului.
- pozitia presupune si deplasari - carnetul de conducere poate reprezenta un plus.

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.