INGINER OFERTARE

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Dacă ai absolvit studii superioare în domeniu și dorești să faci pasul următor în carieră, să te formezi într-un mediu dinamic în care vei folosi tehnica cea mai avansată și vei fi implicat continuu în noi și noi proiecte, te așteptăm în echipa noastră!

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare tehnice profil constructii, instalatii, arhitectura;
  • Experienta minim 3 ani in departamentul tehnic-ofertare din cadrul unei firme de constructii civile si/sau infrastructura;
  • Cunoastere avansate soft-uri: pachetul MS Office (Excel, Word, PowerPoint, MS Project), AutoCAD, program devize (Intersoft, Windev, Doclib etc.) reprezinta un plus;
  • Bune capacitati de analiza, evaluare si sinteza;
  • Bune abilitati de planificare;
  • Bune abilitati de relationare cu colegi, furnizori, beneficiari;
  • Cunostinte tehnice in domeniul constructiilor civile, industriale si infrastructura;
  • Persoana dinamica, flexibila, activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate;
  • Permis de conducere: categoria B;
  • Cunoasterea unei limbi straine reprezinta un avantaj: engleza

Descrierea jobului:

  • Participa la selectia proiectelor si analizeaza documentatia aferenta (caiete de sarcini, fise date, cerinte specifice ale beneficiarului) in vederea intocmirii propunerii tehnice si financiare;
  • Stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise si politica firmei pentru intocmirea ofertelor;
  • Contacteaza si negociaza conditii comerciale cu furnizorii interni;
  • Intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite;
  • Raspunde tuturor solicitarilor beneficiarului in vederea transmiterii clarificarilor pentru oferta predata catre acesta;
  • Emite cereri de oferta catre furnizori/subantreprenori, compara ofertele de pret;
  • Actualizeaza in permanenta solutiile tehnice si baza de date pentru preturile materialelor;
  • Realizeaza evaluari prealabile in cazul proiectelor de executie, intocmeste situatii de lucrari realizate in cursul executiei, documente de santier, etc.

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.