INGINER HIDROTEHNICE & IMBUNATATIRI FUNCIARE

Candidatul ideal

Ce ne-am dori sa regasim la tine:

  • Studii superioare in domeniile îmbunătățiri funciare/hidrotehnice/ingineria mediului/hidro-energetica/constructii civile
  • Experienta minim 10 ani in proiectarea sistemelor de irigatii si desecari. Experienta in executie si supervizare sisteme IF reprezinta un avantaj.
  • Experienta in proiectare, executie si supervizare sisteme irigatii zona Middle East (Arabia Saudită, Armenia, Azerbaijan, Bahrain, Egipt, Emiratele Arabe Unite, Georgia, Iran Turcia, Irak, Iordania, Kuweit, Liban, Oman, Qatarul, Siria, Yemen)
  • Disponibilitate deplasari frecvente zona Middle East
  • Nivel bun comunicare in limba engleza vorbit/scris.
  • Cunoasterea și aplicarea reglementărilor specifice domeniului
    cunoștințe tehnice în domeniul gospodăririi apelor
    abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;
  • Capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
  • Persoana responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa.

Descrierea jobului

Ce va presupune pozitia ta:

  • Comunicare si relatii de lucru cu clienti/parteneri/furnizori din RO sau alte zone
  • Utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;
  • Utilizare programe specifice de proiectare;
  • Utilizare MS Office la nivel avansat.

Descrierea jobului:

  • Este implicat in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice si financiare pentru pentru noi proiecte – proiectare si executie.
  • Coordoneaza si elaboreaza proiecte de sistemem de irigatii si desecari: planuri de situatii, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantitati;
  • Supravegheaza derularea lucrarilor din domeniul IF;
  • Intocmeste documentatiile conform nevoilor beneficiarului
  • Gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale: proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare;
  • Acorda asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor: participarea la faze determinante, modificari ale proiectelor si intocmirea dispozitiilor de santier;
  • Efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului.
  • Pozitia presupune deplasari frecvente zona Middle East