INGINER EXECUTIE LUCRARI INFRASTRUCTURA RUTIERA

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii superioare in domeniu constructiilor, inginer drumuri sau constructii civile
  • Experienta in proiecte constructie infrastructura rutiera mare – Drumuri nationale/Drumuri expres/Autrostrazi
  • Cunostinte de MS Office (Word, Excel, Power Point, Microsoft Project) si Autodesk
  • Orientare spre rezolvarea problemelor si a lucrului in echipa.

Descrierea jobului

  • Urmărirea execuției lucrărilor pe șantier atât din punct de vedere al calității cât și al respectării termenelor de execuție a lucrărilor;
  • Întocmirea necesarului de materiale, urmărirea aprovizionării la timp conform comenzilor;
  • Verificarea calității și conformității materialelor precum și, după caz, a serviciilor subcontractorilor;
  • Urmărirea respectării legislației, procedurilor și instrucțiunilor tehnice de lucru specifice în domeniul construcțiilor;
  • Reprezentarea societății în relația cu beneficiarii finali, subcontractori și cu instiuțiile publice.
  • Organizarea lucrarilor pe punctul de lucru (santier);
  • Corelarea detaliilor si planurilor tehnice cu etapa de executie;
  • Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatii de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
  • Controleaza calitatea lucrarilor executate sub coordonarea sa;
  • Asigura buna desfasurare a lucrarilor pe santier si respectarea termenelor limita.
  • Coordoneaza activitatea sefilor de echipa si a muncitorilor pe santier;
  • Identifica si optimizeaza solutiile tehnice;
  • Intocmeste zilnic pontajul muncitorilor;
  • Planifica lucrarile de excutie precum si echipamentele si utilajele.

Total Business Land este o companie dinamica, cu o activitate in permanenta dezvoltare, prezenta pe piata serviciilor de consultanta profesionala in urmatoarele domeniii:

- Topografie si cadastru general
- Servicii si studii de mediu
- Arheologie preventive si studii istorice
- Proiectare urbanistica
- Servicii de consultanta in inginerie si dezvoltarea proiectelor
- Servicii land management

Înțelegem importanța datelor personale și de aceea, pentru scopul de a vă putea oferi un răspuns cu privire la mesajul de contact pe care îl trimiteți, vom procesa datele dumneavoastră personale: nume, prenume, adresa de e-mail și numărul de telefon (mobil). Datele dumneavoastră nu vor fi procesate în niciun alt scop, decât cu consimțământul dumneavoastră prealabil. Pentru a putea procesa datele mai sus menționate avem nevoie de consimțământul dumneavoastră expres în acest sens.

Îți vom păstra datele personale atât timp cât este necesar pentru definitivarea în cadrul organizației noastre a postului pentru care ai aplicat, dar nu mai mult de 2 ani de la data colectării datelor, după care datele tale personale, inclusiv datele incluse în CV vor fi șterse/distruse/neutralizate din evidențele noastre.