COORDONATOR LOGISTICA/MECANIZARE

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare profil tehnic relevant - diploma inginer mecanic/transporturi/specializari similare reprezinta un avantaj
  • Experienta in proiecte constructie infrastructura rutiera mare – Drumuri nationale/Drumuri expres/Autrostrazi
  • Cunostinte operare PC, Microsoft Office, aplicatii uzuale;
  • Abilităţi de comunicare şi de lucru în echipă;
  • Un grad ridicat de autonomie, responsabilitate şi angajament;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Administreaza si coordoneaza activitatea de planificare, urmarirea in executie, asigurarea intretinerii, reparatiilor si exploatarea masinilor si utilajelor din cadrul flotei societatii sau a flotei externalizate apartinand subcontractorilor, in vederea asigurarii transportului sau punerii in opera necesara executarii contractelor.
  • Gestioneaza derularea contractelor, asigura implementarea supravegherii in sistem GPS, pentru fiecare mijloc de transport din flota auto proprie sau a subcontractorilor si ia masurile necesare unei bune desfasurari a executiei contractuale
  • Urmareste consumurile de carburant ale flotei proprii si/sau a evolutiei prestatiilor subcontractate si transmite centralizatoarele periodice sau la cerere catre managerul de proiect/seful santier/responsabilul cost control
  • Analizeaza impreuna cu seful de santier executia activitatii planificate si ia masurile corective pentru asigurarea respectarii graficului planificat
  • Verifica si transmite spre aprobare plata facturilor pentru serviciile de logistica sau de punere in opera

Total Business Land este o companie dinamica, cu o activitate in permanenta dezvoltare, prezenta pe piata serviciilor de consultanta profesionala in urmatoarele domeniii:

- Topografie si cadastru general
- Servicii si studii de mediu
- Arheologie preventive si studii istorice
- Proiectare urbanistica
- Servicii de consultanta in inginerie si dezvoltarea proiectelor
- Servicii land management