COORDONATOR CERCETARE ARHEOLOGICĂ PREVENTIVĂ - BUCUREȘTI

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la contact@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Căutăm Arheolog specialist sau expert, înscris in Registrul Arheologilor din România cu experiență în cercetarea arheologică preventivă pentru proiecte de infrastructură sau proiecte de dimensiuni medii și mari.

Ești Arheolog specialist sau expert, înscris in Registrul Arheologilor? Ne pregătim de noi proiecte, te așteptăm în echipa noastră! Trimite-ne CV-ul tău la contact@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul ideal

Ce ne-am dori să regăsim la tine:

  • Arheolog specialist sau expert, înscris în Registrul Arheologilor din România;
  • Participant pe șantiere arheologice preventive pentru proiecte de infrastructură sau de dimensiuni medii/mari;
  • Stăpânește tehnica de săpătură arheologică preventivă;
  • Capacitate de organizare sporită si de relaționare cu instituții de cercetare si de profil, antreprenori, beneficiari si sau subcontractori dupa caz;
  • Abilități de lucru în echipă și de coordonare echipe;
  • Capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii, orientare spre respectarea termenelor limită și îndeplinirea obiectivelor.

Descrierea jobului

  • Asigură relaționarea cu eventualii subcontractori – muzee sau institutii abilitate din județele unde se desfășoară lucrările de cerectare arheologică, se autorizează lucrările.
  • Contractează utilaje și coordonează utilajele, asigurând logistica necesară, după caz;
  • Angajează forța de muncă necalificată, temporară în funcție de locația lucrărilor, asigură instruirea și coordonează activitatea acestora;
  • Întocmirea documentațiilor pentru solicitarea autorizațiilor de cercetare arheologică preventivă;
  • Elaborarea proiectelor de cercetare arheologică în baza memoriilor tehnice ale proiectelor și ale situațiilor particulare evdențiate in Repertoriul Arheologic National și literatura de specialitate;
  • Întocmirea Rapoartelor de supraveghere, diagnoză și cercetare arheologică preventivă;
  •  Realizează săpătura arheologică preventivă, efectuează decapări mecanice și delimitări de complexe arheologice, realizează cercetarea și înregistrarea complexelor arheologice (foto, desen, recuperare arte-facte etc), întocmirea fișelor tehnice de context, înregistrare topografică, întocmirea rapoartelor tehnice de ceretare arhologică și susținerea acestora în fața autorităților competente, după caz.
  • Cunoașterea ArcGIS este un plus;
  • Locația: activitatea se va desfășura în birourile companiei din Alba Iulia/Bucuresti și pe teren în functie de localizarea proiectului.
  • Carnet șofer – categoria B este un plus.

Salarizarea va include salariul de bază – pentru zilele de birou și indemnizație de teren.

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.