COORDONATOR CALITATE QA/QC

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul Ideal

  • Control, Coordonare si Verificare Executie din punct de vedere al Calitatii:
    Coordoneaza si realizeaza activitatea de control intern tehnic al calitatii, anume de urmarire si supraveghere a calitatii proceselor de executie, produselor si serviciilor de constructii si instalatii in conformitate cu obiectivele echipei de proiect si cu obiectivele departamentului de calitate
  • Studii superioare finalizate in domeniul Constructiilor Civile, Industriale sau calificari tehnice similare
  • Experienta in proiecte constructie infrastructura rutiera mare – Drumuri nationale/Drumuri expres/Autrostrazi
  • Cunostinte temeinice privind norme, standarde si legislatie in constructii

Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea de intocmire, verificare, difuzare si tinere sub control a Manualului Calitatii al organizatiei si a reviziilor acestuia;
  • Asigura intocmirea, revizuirea si difuzarea listei procedurilor Sistemului de Management al Calitatii si listei formularelor pentru inregistrarile calitatii aplicabile in organizatie;
  • Efectueaza instruiri periodice cu responsabilii cu calitatea pe compartimente si se asigura ca instruirea periodica si comunicarea interna privind calitatea se fac cu intregul personal al organizatiei si ca acestea sunt eficace;
  • Initiaza actiuni corective cand se constata nerespectarea cerintelor Sistemului de Management al Calitatii cu ocazia auditurilor efectuate;
  • Urmareste, verifica realizarea si analizeaza eficacitatea actiunilor corective si preventive dispuse, impreuna cu sefii de compartiment;
  • Participa la auditurile organismelor de certificare, clientilor, altor parti externe, desfasurate in organizatie;
  • Trateaza si gestioneaza reclamatiile provenite de la clienti;
  • Verifica componenta, aspectul fizic si integritatea produselor,
  • Raspunde de respectarea procedurilor de control, de asa natura incat nici un produs final sa nu poata pleca spre furnizor in cazul existentei unor neconformitati;
  • Asigura pregatirea controlului proceselor de executie: Planul Calitatii; Planul de Control, Verificari si Incercari (PCCVI);
  • Procedura Tehnica de Executie; Instruirea Inginerilor din Executie Verificarea conformitatii materialelor aprovizionate
  • Controlul calitatii proceselor de executie: identificare riscuri ce pot genera neconformitati si impune masuri de preventie; identificare neconformitati existente si impune masuri corective;
    Verifica calitatea lucrarilor executate si contribuie la Receptia la Terminarea Lucrarilor: Verifica pe faze de executie calitatea lucrarilor executate in executie;
  • Realizeaza lista proprie de remedieri ale obiectivului si verifica remedierea lor; Urmareaste observatiile, comentariile si cerintele de calitate ale reprezentantilor beneficiarului;
  • Realizeaza livrabilele aferente serviciilor contractuale asumate in conformitate cu legislatiile in vigoare

Competente in control, verificare, organizare si coordonare

Total Business Land este o companie dinamica, cu o activitate in permanenta dezvoltare, prezenta pe piata serviciilor de consultanta profesionala in urmatoarele domeniii:

- Topografie si cadastru general
- Servicii si studii de mediu
- Arheologie preventive si studii istorice
- Proiectare urbanistica
- Servicii de consultanta in inginerie si dezvoltarea proiectelor
- Servicii land management