CONSULTANT MANAGEMENT DE PROIECT / ANALIST SOFTWARE

CONSULTANT MANAGEMENT DE PROIECT / ANALIST SOFTWARE - BUCURESTI, ALBA IULIA, ORADEA

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la contact@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul ideal
- Studii superioare finalizate; reprezintă avantaj studiile universitare IT&C
- Experiența de lucru de preferat de minim 1 an cu baze de date sau experiența de minim 1,5 ani in domeniul software (suport tehnic, dezvoltare, testare, prezentare)
- Orientare către client și înțelegerea nevoilor acestuia
- Gândire analitică
- Persoană organizată și orientată către rezultate
- Abilități de lucru în echipă
- Excelente abilități de comunicare, de elaborare materiale scrise și susținere prezentări
- Disponibilitate la deplasări în țară
- Cunoștințe limba engleza - mediu

Responsabilitățile jobului
- Realizează analiza de business a aplicațiilor pe care le are în gestiune, prin analizarea cerințelor clienților, respectiv a proceselor de business ale acestora cât și prin cunoașterea și analiza legislației din domeniul produsului
- Monitorizează satisfacția clienților și include cele mai bune sugestii și/sau cele mai pertinente și frecvente solicitări într-o versiune nouă optimizată
- Identifică și prioritizează oportunitățile de dezvoltare a produselor e.g noi funcționalități, noi zone de interes
- Oferă suport în procesul decizional prin realizarea de analize operaționale și financiare precum și estimări pe termen mediu și lung pe baza scenariilor stabilite
- Planifică, monitorizează și raportează stadiul implementării proiectelor
- Pregătește specificațiile funcționale și testează funcționalitatile dezvoltate, potrivit cu cerințele de proiect și/sau cerintele solicitate și agreate în fluxul de business al clientului
- Elaborează și/sau optimizează ghidurile de operații uzuale, manualele aplicațiilor, metodologiile de instruire
- Ocazional realizează deplasări la sediul clientilor pentru prezentari de produs sau implementari ale aplicatiilor (analiza business, instalari ale aplicatiilor, migrari de date, training utilizatori)
- Ocazional realizează activități de suport tehnic pentru clienții existenți (răspuns la solicitările clienților)
- Derulează ateliere și sesiuni de instruire utilizatori
- Derulează ateliere și sesiuni de prezentare produse
- Coordonează activitățile de implementare aplicații

Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Servicii de digitalizare;
- Topografie și cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.
Suntem o echipă de consultanți cu competențe pluridisciplinare și cu o experiență de nivel internațional în cadrul unor proiecte industriale de cea mai înaltă complexitate. Experiența noastră precum și ariile de expertiză complementare pe care le acoperim ne permit să îndeplinim obiectivele de business identificate împreună cu clientul. Configurăm echipe de experţi în domenii specializate, cu înalta expertiză naţională sau internaţională. Adaptăm specificul echipelor la industrii cu înaltă specializare. Mobilizăm echipe multidisciplinare care pot realiza obiective complexe şi strategiile clientului pe termen mediu şi lung.