PROJECT MANAGER CONSTRUCTII

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la contact@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul ideal

  • absolvent studii superioare tehnice – preferabil background constructii sau similar
  • experienta in gestionarea etapelor de ofertare, proiectare si executie proiecte investitii civile/industriale sau asimilabile- minim 7 ani in pozitii similare;
  • cunostinte solide MS Office, MS Project, Autodesk.
  • abilitati de lucru atat in echipa, cat si individual;
  • capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;
  • capacitate de comunicare eficienta in Engleza;
  • experienta in proiecte finantate prin POR/Fonduri Europene/alte surse finantare nerambursabile reprezinta un plus

Ce va presupune pozitia ta:

  • managementul mai multor proiecte (servicii proiectare sau lucrari executie) in mod simultan;
  • activitate individuala si in echipa in diversele faze ale proiectelor vizate – ofertare, executie, asistenta tehnica;
  • contacte cu clientii externi dar si cu diversele departamente din cadrul firmei;

Descrierea jobului

  • Participa la toate fazele proiectelor : evaluare, ofertare si implementare
  • Elaboreaza impreuna cu echipele din respectivele proiecte si monitorizeaza strategia de realizare a proiectelor;
  • Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului in direct contact echipa sau echipele tehnice implicate;
  • Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului;
  • Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale companiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente;
  • Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
  • Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul companiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare;
  • Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse;
  • Reprezinta societatea in relatiile cu autoritatile locale si centrale implicate in avizarea documentatiilor de proiect;
  • Pozitia presupune deplasari - carnetul de conducere reprezinta un plus.