INGINER IMBUNATATIRI FUNCIARE CONSTRUCTII HIDROTEHNICE

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la resurse.umane@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Candidatul ideal

Ce ne-am dori sa regasim la tine:

- studii superioare in domeniile îmbunătățiri funciare/construcții hidrotehnice

- experienta minim 7 ani in proiectarea si/sau executia sistemelor de irigatii si desecari, a proiectelor de combatere eroziune sol sau a proiectelor din domeniul hidrotehnic

- cunoasterea și aplicarea reglementărilor legale specifice domeniului
- cunoștințe tehnice în domeniul gospodăririi apelor
- abilitati foarte bune de lucru atat individual cat si in echipa, auto-organizare;

- capacitate de analiza si sinteza, atentie la detalii, orientare spre respectarea termenelor limita si indeplinirea obiectivelor;

- persoana responsabila, flexibila, cu spirit de initiativa.

Descrierea jobului

Ce va presupune pozitia ta:

- utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;

- utilizare programe specifice de proiectare privind imbunatatiri funciare si/sau hidrotehnica

- utilizare MS Office la nivel avansat.

Descrierea jobului:

- este implicat in activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitatii pentru noi proiecte;

- elaboreaza proiecte de sisteme de irigatii si desecari, combatere eroziune sol sau proiecte hidrotehnice: planuri de situatii, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantitati;

- intocmeste documentatiile pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor de la institutiile competente in vederea avizarii proiectului;

- gestioneaza in mod adecvat corespondenta electronica si pe suport de hartie aferenta activitatii desfasurate si arhiveaza documentatiile aferente activitatii sale: proiecte incheiate, proiecte in desfasurare si viitoare;

- acorda asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrarilor: participarea la faze determinante, modificari ale proiectelor si intocmirea dispozitiilor de santier;

- efectueaza vizite la amplasamente, in diferite faze ale proiectului.

- pozitia presupune si deplasari - carnetul de conducere poate reprezenta un plus.

TOP