INGINER PROIECTANT CĂI FERATE DRUMURI și PODURI (CFDP)

Îţi doreşti să faci parte dintr-o echipă dinamică cu ambiţii foarte mari? Atunci înseamnă că semănăm şi ne dorim să ne trimiţi CV-ul tău la contact@tblgrup.ro pentru a putea stabili o întâlnire.

Ești inginer cu experiență minim 3 ani în proiectare căi ferate, drumuri și poduri? Vino în echipa noastră, ne pregătim de dezvoltarea unor noi proiecte!

Candidatul ideal

Ce ne-am dori sa regăsim la tine:

  • Studii superioare de specialitate în domeniu – căi ferate, drumuri și poduri;
  • Cunostințe avansate în proiectarea lucrărilor de drumuri și poduri;
  • Minim 3 ani experiență în proiectare drumuri și poduri;
  • Experiență în întocmire documentații de proiectare faza SF, DALI, PT-DE, documentații tehnice pentru obtinere avize și autorizații conform legislatiei în vigoare;
  • Abilități foarte bune de lucru atat individual cat și în echipa, auto-organizare;
  • Capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii, orientare spre respectarea termenelor limită și îndeplinirea obiectivelor;
  • Persoană responsabilă, flexibila, cu spirit de inițiativă.

Descrierea jobului

Ce va presupune poziția ta:

  • Utilizare AUTOCAD la nivel nivel avansat;
  • Utilizare programe specifice de proiectare infrastructura rutiera;
  • Utilizare MS Office la nivel avansat.
  • Implicare în activitatea de elaborare a ofertelor tehnice pentru participarea la licitații pentru noi proiecte;
  • Întocmire documentății pentru obținerea avizelor și autorizațiilor de la instituțiile competente în vederea implementarii proiectului;
  • Elaborare proiecte de drumuri, platforme, poduri, respectiv planuri de situații, sectiuni transversale, profile, memorii tehnice, caiete de sarcini, liste de cantități;
  • Elaborare calculele de dimensionare: structuri rutiere, elemente de beton armat, etc., dupa schite, planuri și alte informații utilizand softurile de specialitate din activitatea sa;
  • Acordare asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executarii lucrărilor respectiv participarea la faze determinante, elaborarea de modificari ale proiectelor și intocmirea dispozițiilor de santier;
  • Vizite la amplasamente, în diferite faze ale proiectului;
  • Gestionare în mod adecvat a corespondenței electronice și pe suport de hârtie aferentă activitații desfasurate și arhivarea documentațiilor aferente activitații: proiecte incheiate, proiecte în desfasurare și viitoare;
  • Poziția presupune și deplasari - carnetul de conducere poate reprezenta un plus.

Descrierea companiei
Total Business Land este o companie dinamică, cu o activitate în permanenţă dezvoltare, prezentă pe piaţa serviciilor de consultanţă profesională în următoarele domenii:
- Topografie şi cadastru general;
- Servicii şi studii de mediu;
- Arheologie preventive şi studii istorice;
- Proiectare urbanistică;
- Servicii de consultanţă în inginerie şi dezvoltarea proiectelor;
- Servicii land management.
Suntem o echipă de consultanți cu competențe pluridisciplinare și cu o experiență de nivel internațional în cadrul unor proiecte industriale de cea mai înaltă complexitate. Experiența noastră precum şi ariile de expertiză complementare pe care le acoperim ne permit să îndeplinim obiectivele de business identificate împreună cu clientul. Configurăm echipe de experţi în domenii specializate, cu înalta expertiză naţională sau internaţională. Adaptăm specificul echipelor la industrii cu înaltă specializare. Mobilizăm echipe multidisciplinare care pot realiza obiective complexe şi strategiile clientului pe termen mediu şi lung.

TOP